Quantcast
Channel: Hőszigetelő rendszerek, szigetelések, vakolatok, festékek Blog
Viewing all 238 articles
Browse latest View live

Hőplusz Premium Quality EPS homlokzati hőszigetelés

$
0
0

A tábla anyaga regranulátumot nem tartalmazó expandált polisztirol, a lapok jól vághatóak, jól csiszolhatóak.
Az anyag megfelelő pihentetés után kerül forgalomba, zsugorodása nincs, külső- és belső szigeteléshez használható
Prémium minőségű hőszigetelőlap.

Expandált polisztirol (EPS) hablemezekről:
A falazatok többségénél expandálással készült polisztirol szigetelést alkalmaznak.
A polisztirol hablemez kőolajból előállított, hajtógázt és speciális adalékokat tartalmazó sztirolgyöngyből készült hőszigetelő anyag.
Különböző méretekben és keménységben vásárolható. Hő és hangszigetelő képessége kiváló.
Hővezetési tényezője:
0,036 W/mK.
Az EPS-t föleg homlokzati és födém (padló, lapostető) hőszigetelésre használják. Hőszigetelő képességét a belsejébe zárt levegőnek köszönheti.
Általában fehér színű 0,5m x 1 m-es táblákban kapható.
A sztirolgyöngyök a gyártás során nem tapadnak hézagmentesen össze, ezért általában olyan helyen alkalmazzák, ahol a hőszigetelés nem kap vizet, nem alakulhat ki páralecsapódás. Bomlását az UV sugárzás gyorsítja, ezért csak takart állapotban alkalmazható.
tovább az oldalra>>>


Hőplusz Premium Quality EPS Grafitos homlokzati hőszigetelés

$
0
0

Grafitos EPS polisztirol hablemezekről:

Az EPS egyik új formációja a grafitos EPS.
Itt az alapanyagul szolgáló sztirolgyöngyökhöz grafitlemezkéket kevernek.
A grafit visszaveri a hőt, és így jelentősen javítja a hőszigetelő képességet. Hővezetési tényezője kb. 20 %-kal kedvezőbb, mint a hagyományos EPS lemezé,
azaz: 0,031 W/mK.
Páradiffúziós és egyéb fizikai tulajdonságai viszont megegyeznek a hagyományos EPS
lemezével, vagyis közepes mértékű páraáteresztés jellemzi.
Csak takart állapotban alkalmazható. Ezüstszürke színű 0,5 m x 1m táblákban kapható.

Építésének szabályai: A polisztiroltáblákat EPS ragasztóval - a tábla szélei mentén, illetve középen is 2-3 ponton, a felület kb. 30-40%-an - kell a felületre rögzíteni.
Indokolt esetben (pl. bizonytalan tapadású vakolt, festett felület, nagy épületmagasság, faanyagú alapfelület) kiegészítő dűbelezés, rögzítés szükséges, melyet a ragasztóanyag megszilárdulása után lehet elvégezni.

Felületképzése :
a polisztiroltáblák felületére fogas glettvassal húzott ragasztóanyagba megfelelő minőségű üvegszövet hálót kell ágyazni, majd átsimítani úgy, hogy a háló a ragasztóréteg közepére kerüljön.
Célszerű a glettelést minél előbb elvégezni, mert a közvetlen UV sugárzás az EPS lapok anyagát, felületet károsítja.

Tárolás, raktározás :
sugárzó hőtől, közvetlen napfénytől és nedvességtől védett helyen  

FIGYELEM:

Az EPS H-80 hőszigetelőlap fokozottan érzékeny a közvetlen napfényre, UV sugárzásra és a magas hőmérsékletre, ezért a táblákat sem a tárolás alatt, sem a felragasztás után nem szabad közvetlen napsugárzásnak, magas hőnek kitenni, az árnyékolás kötelező( pl. állványháló, raschelháló, használata javasolt)!
A felragasztott EPS H-80 hőszigetelő lapokra, a lehető legrövidebb időn helyezze fel a kéregerősítő üvegszövet hálót és glettelje át hálóágyazó habarccsal!

tovább az oldalra>>

Utólagos hőszigetelés megtérülése - Mennyit tudunk így megspórolni?

$
0
0

Utólagos hőszigetelés

Az utólagos hőszigetelésnek nagyon sok előnye van. Ilyen a szigetelés utáni magasabb lakókomfort (télen nem süt a falból a hideg), a ház belső tere nyáron kánikulában is kellemes hőmérsékletű és a szigetelés előtti penész megszünése.
Hány év múlva térül meg a beruházás?
A számításánál az eredmény sok változótól függhet. Az épület jelenlegi szigetelési vastagsága, ne csak a homlokzat hanem a födém is szigetelve legyen, az épület tagoltsága, tájolása, a nyílászárók állapota ezek mind kihatással vannak arra, hogy mennyi energiát takaríthatunk meg a hőszigeteléssel.
Vegyünk egy 80-as években, B30-as téglából épült házat. Ennek a falnak a hőátbocsátási tényezője 1,4 W/m2K.
Ha a hőszigetelés során a mai szigetelési ajánlásokat akarjuk betartani (U=0,3 W/m2K), akkor legalább 12 cm vastag polisztirolt vagy kőzetgyapotot kell választanunk.

Ha az alacsony energiájú házak (U=0,2 W/m2K) hőszigetelési színvonalát szeretnénk elérni akkor minimum 15 cm, de inkább a 20 cm vastag hőszigetelés hosszútávon a leggazdaságosabb megoldás.
Manapság egy négyzetméter megbízható minőségű homlokzati hőszigetelő rendszer 12 cm-es vastagságban kb. 3.000 Ft/m2 bruttó áron beszerezhető, a kivitelezés 2500 Ft/m2, ez persze változhat az épület adottságaitól, mert az állványozás komoly költségtényező lehet egy nagyobb épületnél.
Egy négyzetméter hőszigetelés így 5500 – 6800 forint lesz.
Mennyit tudunk így megspórolni?
A számítások alapján kb. egy négyzetméter falfelületen, egy fűtési idényben távozó energia köbméter gázban számértékben megegyezik a határolószerkezet hőátbocsátási tényezőjének tízszeresével.
A szigeteletlen 1,4 W/m2K-es U értékű régi, B30-as falazaton keresztül egy fűtési szezonban 14 m3/m2 gáz energiája szökik ki.
Szigetelés után ez 3, illetve 2 köbméterre csökken.
Így 1540 Ft-ot takarítunk meg négyzetméterenként (140 Ft/m3 gázárral számolva), az energiatakarékos változat esetében ez 1680 Ft/m2 megtakarítás lesz.
A hőszigetelés négyzetméter költségét ezzel elosztva, megkapjuk, hogy hány év alatt térül meg a befektetés: 3,5-4 év, vagyis mindkét esetben 4 fűtési idény alatt behozza az árát. Az ötödik évtől mai árakon számolva min. 185.000 Ft/év megtakarítást érhetünk el egy átlagos B30-as falazatú 100 m2-es ház esetén.

Általános tudnivalók a hőszigetelő rendszer kiválasztása és kivitelezése előtt

$
0
0

Az alapfelület előkészítése:

Utólagos homlokzati hőszigetelés esetén az alapfelület ellenőrzése, amelyre a teljes hőszigetelő rendszert fel kell hordani, valamint a felület gondos előkészítése a rendszer későbbi működése szempontjából döntő jelentőségű.

Az alapfelület általános vizsgálatai:
- Szemrevételezés
- Simítópróba
- Kaparás- és karcoláspróba
- Nedvesítési próba
- A fal egyenletességének ellenőrzése

A vizsgálatnak megfelelően a felületet a szennyeződésektől meg kell tisztítani. Utólagos hőszigetelés esetén a málladozó, pergő vakolatot el kell távolítani. A javított, már hordképes alapfelületet a megfelelő hígítású ACRYLBOND® mélyalapozóval, festőhenger, vagy festőkorong segítségével be kell impregnálni.

Polisztirol és ásványgyapot homlokzati hőszigetelő rendszer felhordásának technológiája:

Az  ACRYLBOND®mélyalapozóval megerősített, hordképes, kiszáradt felületre ragasztjuk fel a tervezett vastagságú hőszigetelő lemezeket. A hőszigetelő lapokat minden esetben perem-pont ragasztási technikával kell a felületre egymáshoz szorosan illesztve, kötésben felhelyezni.

forrás: KingStone <http://www.kingstone.hu>

Polisztirol és kőzetgyapot homlokzati hőszigetelő rendszer felhordásának technológiája

$
0
0

Az  ACRYLBOND®mélyalapozóval megerősített, hordképes, kiszáradt felületre ragasztjuk fel a tervezett vastagságú hőszigetelő lemezeket. A hőszigetelő lapokat minden esetben perem-pont ragasztási technikával kell a felületre egymáshoz szorosan illesztve, kötésben felhelyezni.
A perem-pont ragasztás:

A lap szélén körben egy legalább 5 cm széles csíkot és a közepén min. három kb. 15 cm nagyságú foltot kenjenek fel a rendszer ragasztóból. A felhordott ragasztó mennyiséget úgy kell meghatározni, hogy biztosítsa az előírt tapadási felület (a lap felületének minimum 40 %-a) nagyságát.
Fontos ügyelni arra, hogy a lapok között ne maradjanak illesztési hézagok. Az esetlegesen keletkezett hézagokat saját anyagából készült szigetelő csíkokkal tömítsük.


Dűbelezés:
Új építésű falak esetében javasolt szigetelésrögzítő speciális dűbel alkalmazása.Utólagos homlokzati hőszigetelés esetén mindenképp kell dűbelezni!

A dűbelek kiválasztásánál figyelembe kell venni a falszerkezet típusát, a meglévő vakolat vastagságát. Általánosan minimum 5 cm mélységig kell a dűbel szárának a falszerkezetbe hatolnia.
Dűbeles rögzítés esetén dűbel csak a ragasztási hely felett alkalmazható! Kérjük, vegyék figyelembe a dűbel gyártó által közölt műszaki információkat!   

Polisztirol homlokzati hőszigetelő rendszer esetében:
A dűbelezés után fontos a polisztirol lapokat finoman felcsiszolni vízmérték használata mellett. A finom csiszolási port a felületről mindenképpen el kell távolítani!

Kőzetgyapot homlokzati hőszigetelő rendszer esetében:
A ragasztás során esetlegesen keletkezett felületi egyenetlenségeket a rendszer ragasztóval történő gletteléssel kell kiegyenlíteni.

Üvegszövet háló elhelyezése:
A felületre az üvegszövet hálót a ragasztó és bevonó habarcsba kell beágyazni, ügyelve rá, hogy ránc és gyűrődés mentesen a megfelelő, minimum 10 cm-es átfedéssel kerüljön elhelyezésre, majd a tapasszal át kell glettelni.

A nagyobb felületi feszültségnek kitett felületeknél (ajtó és ablaknyílások) diagonál elhelyezésben további hálóerősítés kialakítása javasolt.
A háló beágyazása után legalább 24 óra elteltével (20 °C léghőmérséklet esetén) a teljes felületet ismételten rendszer ragasztóval át kell glettelni.

       


Forrás: KingStone <http://www.kingstone.hu>



Hőszigetelő rendszer befejező része a vakolatalapozás és a díszvakolat felhordása

$
0
0

Vakolatalapozó felhordása:

A glettelés és a vakolatalapozó felhordása között minimum 72 óra (3 nap) teljen el a felület megfelelő száradása érdekében. Ez az idő az időjárási körülmények függvényében változhat, hideg, párás időben a ragasztó száradási ideje jelentősen megnő. A megszilárdult, kiszáradt glettelt felületet a fedővakolatokkal egy rendszerbe tartozó színre kevert vakolat alapozóval, hengerrel kell minden esetben alapozni.


Díszvakolat felhordása:

Az alapozó száradása után 6 óra elteltével (20 °C-os léghőmérséklet esetén) lehet a finom vakolat felhordását megkezdeni. A KINGSTONE® színkatalógus a legfrissebb trendeknek megfelelően lett összeállítva annak érdekében, hogy színkínálatunkból mindenki megtalálja az általa elképzelt színt a megfelelő felületekre.

TEXTURATO®, KINGSTONE®SILICON, márkanevű termék családok minden bemutatott színből előállíthatóak, a TERRA® márkanevű termék család színei fehér és pasztellszínekben készülnek.


Figyelem:
Homlokzati hőszigetelő rendszerre kerülő vakolatok színárnyalatának kiválasztásakor nem javasoljuk a sötét színek kiválasztását és alkalmazását, mert a napsugárzásnak erősen kitett felületek extrém magas hőmérsékletre melegednek fel, ami szerkezeti károsodást okozhat a hőszigetelő rendszerben. Ennek oka, hogy a sötét, nagy fényelnyelő képességű színek magas hőmérsékletre melegednek, ami káros az EPS lapokra, azok zsugorodását eredményezi, melynek következtében a polisztirol rendszer hőszigetelő képessége romlik. Az UV sugárzás mellett az infravörös sugárzás is erősödött, mely sajnálatos változások miatt  a magas pigment tartalmú sötét színek nagy felületre való felhordását sem a vakolat,- sem pedig a polisztirol gyártók nem javasolják.

Ezen károsító hatások kivédésére fejlesztettük ki a TEXTURATO®PROTEKT bevonó anyagot, mely megerősíti a felületet, impregnál, vízlepergető hatással, UV és Infra védő hatással bír.
forrás: KingStone <http://www.kingstone.hu>



Új King Stone termékek kerülnek forgalomba

$
0
0

2013 áprilistól a már közismert és népszerű King Stone termékek teljesen megújultak kinézetükben és sok esetben kiszerelésükben is.
Ami teljesen megváltozott az a színkártya és a színek besorolása, valamint a kiszerelés 25 Kg helyett 15 Kg műanyag vödörben kerül forgalmazásra.
Az új színek az IMAGINE színkártya 262 színéből választhatóak, a Texturato és Silicon vakolatok 7. színcsoportra, a Terra vakolatok pedig 4. színcsoportra vannak osztva, és 100 színből (világos, pasztel) választható.

Az új színeket egyelőre Imagine színkód kártya alapján lehet kiválasztani, de hamarosan felkerülnek oldalunkra is, természetesen csak tájékoztató jeleggel. Nagyon fontos új változás a régihez képest, hogy a színeket már nem számok alapján, hanem fantázia nevűk szerint különböztetjük meg egymástól. Egy adott szín 5 féle színerősségből áll a szín intezítása alapján van besorolva a már fent említett 7. színcsoportba.
A homlokzati vakolat kiválasztásában segítség a színkártyán szereplő valamennyi szín mellett található a képek jobb alsó sarkában HBW index szám (az adott szín fényvisszaverési képességének az értéke).
Hőszigetelő rendszerekhez a gyártó csak a 25-ös érték feletti HBW indexel rendelkező színt ajánlja. 25-ös érték alatti színválasztás esetén a gyártó nem vállal szavatosságot az adott színre!
King Stone vakolatok nevei változatlanok, tehát maradt a már jól ismert TERRA, TEXTURATO és SILICON elnevezés, csak a kiszerelés változott 15 Kg-os vödörre a 25 Kg helyett és a design. A Texturato Forest vakolat megszünt.
példa a régi és az új kinézetre:

          
                              régi                                           új
  
                              
                              régi                                           új

                   
                              régi                                          új

Homlokzati hőszigetelő rendszer felépítése 1

$
0
0


Rendszerragasztó: A szigetelőanyag fal alapfelületre ragasztásához és hálóágyazáshoz használt termék. Száraz habarcs, poranyag gyárilag összekeverve, amelyhez csak előírt mennyiségű vizet kell hozzáadni. Közvetlenül a szigetelőanyagra viszik fel, az erősítést (üvegszövetet) beleágyazzák, amely a bevonatrendszer legfőbb mechanikai tulajdonságát biztosítja.
Hőszigetelő anyag:
Előre gyártott, nagy hővezetési ellenállású táblás, vakolattartó, szabványos termék, amely hőszigetelési tulajdonságokat kölcsönöz annak az alapszerkezetnek, amelyen alkalmazzák.
Ásványgyapot (MW-), ásványi hab (MSP), expandált polisztirol (EPS), formahabosított (Form EPS), extrudált polisztirolhab (XPS), merev poliuretánhab (PUR-), fenol hab (PF-), fagyapot (WW-), parafa (ICB-) termékek. Fokozott nedvesség- és mechanikaiterhelés igénybevétel esetén formahabosított EPS, vagy XPS hőszigetelő lemez szükséges (pl.: lábazati felületek). Az alkalmazott KING STONE hőszigetelő anyag, homlokzati beépítési célra minősített.
Erősítés:
Üvegszövet háló erősítés, melyet az alaprétegbe ágyaznak be, hogy javítsák a mechanikai szilárdságát. „Hagyományos” lúgálló hálók zsákos, ásványi, lúgos kémhatású ágyazó habarcsokhoz, ÉMI engedéllyel rendelkezve.
Felületsúly: min.145 gr/m2. Általánosan háló alatt, de nagy rendszersúlyú rendszereknél hálón keresztül dűbelezve.

Fedőrétegek:
Vakolatalapozók: GROUND TT, vagy GOUND SIL. Töltetlen, fehér vagy általában a vakolat színére színezett hengerelhető alapozó.
Díszvakolatok: befejező réteg, amely hozzájárul a rendszer időjárással szembeni védelméhez, és díszítő szerepet
tölt be. MINERAL PLAST, nemes vakolatok (zsákos kiszerelésű, por alakú). TEXTURATO, TERR A és SILICON
vékonyvakolatok.
Mechanikai rőgzítő elemek:
Dűbelek vagy speciális rögzítő elemek, amelyek segítik a rendszert a ragasztás mellett az alapszerkezethez rögzíteni. Meghatározott esetekben dűbelezés is szükséges. A dűbelezés külön munkafolyamatban történik, mely függ a hőszigetelő anyagtól, az aljzattól, az épület formájától, magasságától, és fekvésétől.
Ezek lehetnek:
– műanyag dűbelek, műanyag beütő szeggel.
– műanyag dűbelek, acél beütő szeggel.
(Beütő szeg nélküli dűbelek nem megengedettek ragasztott rendszereknél!)
– csavardűbelek (műanyag dűbelek fém csavarral)
A dűbelezés háló alatt, de nagy rendszersúlyú és felújító rendszereknél hálón keresztül történik – rögzítő tányér
csavarral.
Kiegészítő elemek:
– Lezárások elmei: a lábazati, a nyílászáró csatlakozó, és a felületi anyagváltások profiljai.
– Azok kiegészítő elemei: lábazati sín alátétek (távtartó elemek), profiltoldó elemek.
– Élvédelem anyagai: élvédő, és vízorr-sínek.
– Dilatációs profilok (mező, sarok, kereszt).
– Épületornamentika, és díszítő profilok (pl. előre gyártott nútprofil).
– Tömítő anyagok (Akrilok, Szilikonok, PUR kitöltő habok, tömítő henger (állványrögzítő szemes csavar helyének
eltüntetésére, tömítő szalagok, háttérkitöltők (dilatációkhoz).
– A felületre történő rögzítések fogadására szolgáló elemek.
– A már elkészült-beépített épületszerkezetek védelmének anyagai.
– Egyéb speciális tartozékok.



Homlokzati hőszigetelő rendszer felépítése 2.

$
0
0

Homlokzati hőszigetelő rendszer:
Alapfeltételek:
A beépített egyes rendszerösszetevők önmagukban és/vagy egymással összeépítve, rendszerként is rendelkeznek megfelelő műszaki minősítéssel (CE jelzet, vagy Építőipari Műszaki Engedély [ÉME], TMI, vagy európai műszaki engedély ETA, szabvány által szabályozott termékek esetén a szabványosságot tanúsító Típusvizsgálat, vagy – Gyártói Megfelelőségi Nyilatkozat stb.). Az épület homlokzati felületére ragasztással, (meghatározott, vagy eldöntött) szükség esetén – a ragasztáson túlmenően – kiegészítő mechanikai rögzítéssel (továbbiakban: dűbelezéssel) kerül rögzítésre a hőszigetelő anyag, ha a Tapadószilárdsági eredmények 0,08 N/mm2-nél kisebbek, akkor a dűbelezés alkalmazása kötelező.
ALAPFELÜLET JELLEMZŐI:
A THR elkészítésére a következő új állapotú alapfelületek alkalmasak, minden további vizsgálat nélkül:
– égetett kerámia falazóelemek (tömör, üreges, porózus)
– mészhomok téglák
– egyéb falazóblokkok
– normálbeton
– előre gyártott betonelemek
– vb. panelek
– pórusbeton falak
– szárazépítő lemezek (CK, OSB, gipszkarton, gipszrost vagy farost lapok)
A felhasználó ezeknél a lapoknál abból indulhat ki, hogy a technika elismert szabályai szerint gyártották azokat
és így a szigetelőlapok felhordására alapvetően alkalmasak. Ennek ellenére a munkák megkezdése előtt meg kell győződnie az alapfelület tényleges állapotáról. Más alapoknál annak teljes hőszigetelő rendszerhez (THR) való alkalmasságát (egyenletesség, teherbíró képesség) meg kell vizsgálni. Vázas építésnél vizsgálni kell, hogy a vázkitöltő falak és/vagy a burkolat, – kéregpanel alkalmas-e THR hordásra, vagy a vázszerkezethez rögzítendő új (pl. szárazépítő-lemez) burkolás szükséges.
Régi épületek és/vagy meglevő vakolt vagy/és festett alapfelületek:
Ezeknél az alapfelület ellenőrzése, amelyre a teljes hőszigetelő rendszert fel kell hordani, valamint annak előkészítése
döntő jelentőségű a rendszer működése szempontjából. Ezért ilyen esetben minden rendszert ragasztani
és dűbelezni is kell.
Vizsgálatok:
Az alapnak a teljes hőszigetelő rendszer felhordására való alkalmasság tekintetében általánosan érvényes vizsgálatai a következők:
– szemrevételezés az alap fajtájának és minőségének megállapítására szolgál, speciálisan az alap nedvessége,
a THR mögé bekerülő nedvesség veszélyére és az alap repedéseinek megállapítására.
– simítópróba lapos tenyérrel, ill. egy fekete ruhával, hogy megállapítsák a felületi porlódást és kivirágzásokat.
– kaparás ÷ és karcoláspróba egy kemény, éles tárggyal a szilárdság és teherbíró képesség el-lenőrzésére (pl.
rácsos vágóvizsgálat).
– nedvesítési próba festőecsettel, ill. permetezéssel az alap szívóképességének és nedvességének meghatározására.
– a fal egyenletességének ellenőrzése mérőléccel.
Ezeket a vizsgálatokat az alap több részén, szúrópróbaszerűen kell elvégezni.

A
lapfelülettel szemben támasztott műszaki igények:
A rendszert hordozó homlokzatfelület legyen tiszta, száraz, egyenletesen nedvszívó, táskásodás-, mállás-, porlásmentes,
kellően szilárd, megfelelően hordképes. A szükséges javításokat, tisztításokat megfelelően el kell
végezni, vizes technológiás beavatkozásokat követően a megfelelő száradási idő eltelte előtt a rendszerépítést nem szabad elkezdeni.
Az alapfeltételeken és az alap műszaki igényeken túlmenően, a hőszigetelő rendszer tervezése- megvalósításának ellenőrzése-, de különös tekintettel annak kivitelezése során az érvényes rendelkezések és gyártói előírások tételes betartása kötelező!
TÁBLARAGASZTÁS
KIVITELEZÉS MÓDJA:
A ragasztás történhet teljes felületen (pl.: MW lamell), vagy részlegesen, de beépítés után a szétnyomott ragasztónak
a hőszigetelő lemez felületének min. 40 %-át fednie kell. A részleges ragasztás „perem – pont” módszerrel
történik (lásd például mellékelt ábra, a lap felragasztásánál a peremragasztón célszerű egy helyen, egy kis folytonossági hiányt képezni a levegő kijutása érdekében). A ragasztóréteg javasolt maximális vastagsága, beépített állapotban 1,0 cm, ezért nagyobb egyenetlenség kiegyenlítése ne a ragasztóréteg vastagságának növelésével történjen, hanem például kiegyenlítő vakolással, vagy lapvastagság módosításával. A rendszerösszetevők be- és összeépítését olyan módon kell elvégezni, a szerkezeti részleteket, csomópontokat úgy kell kialakítani, hogy a rendszer mögé-, a hőszigetelő anyagba nedvesség, külső áramló levegő, valamint rovar és más kártevő ne juthasson. Dűbeles rögzítés esetén dűbel csak ragasztási hely felett alkalmazható! Csak minősített dűbelek építhetők be! A hordozó alapfelület és a hőszigetelés között átszellőztetés nem megengedett.
A rendszerragasztó bekeverésekor az adott rendszerragasztó (TEXTURATO POLI-KLEBER, TERR A POLI-KLEBER,
MINERAL-KLEBER) adatait (kiszerelés felirata, műszaki adatlapok) figyelembe kell venni. A por alakú
rendszerragasztóknál általános szabály, hogy mindig a szükséges mennyiségű vízhez keverjük hozzá a rendszerragasztót
(és nem fordítva!) és mindig egész zsáknyi mennyiségekkel dolgozzunk. A rendszerragasztó felhordása
kézzel és/vagy géppel történhet.

Homlokzati hőszigetelő rendszer felépítése 3.

$
0
0

Homlokzati hőszigetelő rendszer:
Eközben ügyelni kell arra, hogy:
– a szigetelőlap és az alapfelülete között ne cirkulálhasson
a levegő (ne legyen légrés, ill. kürtőhatás),
– a lap hátára elhelyezet ragasztó (akár teljes felületű,
akár pont-perem módszerrel készül) biztosítsa a lap rugalmas felfekvését s így akadályozza meg a „matraceffektus” kialakulását.

A ragasztó felhordása perem-pont módszerrel vagy teljes felületében is történhet.

A
perem-pont módszer:
A lap szélén körben egy legalább kb. 5 cm széles csíkot és a közepén min. három kb. 15 cm nagyságú foltot, kenjenek fel.
A felhordott ragasztó mennyiségét úgy kell meghatározni,
hogy az biztosítsa az előírt tapadási felület nagyságát.


T
eljes felületű felhordás:
A ragasztó fogazott glettvassal (fogazat az alap egyenletességétől függ) mind a szigetelőlapra mind pedig az alapra is
felhordható. Gépi felhordásnál ez közvetlenül az alapra történhet.
Ha a rendszerragasztó az alapfelületre kerül, csak akkora felületre
hordják fel, hogy a lapokat a ragasztó bőrösödése előtt még fel tudják helyezni.

A rendszerragasztó lapfajták szerinti felhordása:
– Polisztirol lapok: a lapra a perem-pont módszerrel (min. 40% tapadó felület) vagy teljes felületén.
– Ásványgyapot lapok: perem-pont módszerrel (min. 40% tapadó felület) vagy
teljes felületén.
– Ásványgyapot lamell: előgletteléssel. Teljes felületében
a lapra. A rendszerragasztó tapadásának javítására a ragasztót a lapra vékonyan, enyhe nyomással húzzák fel, a tulajdonképpeni ragasztó felhordás csak ezután történik.
– Ásványi hab lap (MSP): perem-pont módszerrel (min. 70% tapadó felület) vagy teljes felületén a lapra.
– Parafa (ICB): perem-pont módszerrel (min. 40% tapadó felület) vagy teljes felületén a lapra, az alapfelületre
csak teljes felületében.
– Egyéb: a gyártó adatai szerint.


S
zigetelőlapok ragasztása:
A szigetelőlapokat lentről fölfelé, szorosan egymás mellé és kötésben, fugamentesen kell felrakni. Ügyeljenek a lapok egyenes és síkban történő felrakására. Az illesztéseknél kerüljék el az illesztési hézagok kialakulását, nem szabad, hogy fugák keletkezzenek. A szigetelőlapok méreteltérései miatt keletkezett fugákat saját anyagából készült szigetelő anyag csíkokkal, vagy rendszer specifikus PUR habbal kell kitölteni. A szigetelőlapok közötti fugákba semmiképpen sem kerülhet rendszerragasztó! Alapvetően csak egész szigetelőlapokat használjanak.
Az azonos szigetelőlap> 15 cm-es darabjai használhatók, de csak a felületen belül és nem az épület
peremterületein. Az épületsarkokon csak egész és fél lapok használhatók „fogazott” felrakással, túlnyúlással, a későbbiekben élre összevágva, összecsiszolva.

Homlokzati hőszigetelő rendszer:
Az illesztett darabok levágásakor ügyelni kell a pontos szögtartásra. Sérült lapokat, különösen letört vagy benyomódott sarkokkal vagy élekkel, nem szabad felrakni. A széleken kiálló lapok levágása csak a ragasztó megkötése után történhet. A szigetelőlapok vízszintes és függőleges fugái nem eshetnek egybe a falnyílások sarkaival.
A szigetelőlapok illesztései ne találkozzanak a falazatok anyag,- vagy szerkezetváltási helyeivel. (pl. melléfalazás).
A lapok kötése minimum 10 cm-re legyen az anyag, és szerkezetváltásoktól. A meglévő dilatációs fugákat a
hőszigetelésen át kell vezetni, és szakszerűen ki kell képezni azokat. A homlokzat síkjából kiugró kisebb részeket lehetőleg lapillesztés nélkül kell áthidalni. A falnyílásoknál beforduló,- ablak- és ajtókávák (spaletták), valamint áthidalók – szigetelésénél a homlokzati szigetelőlapok a káva nyers szélénél annyival nyúljanak túl, hogy a káva méretének megfelelő szigetelő lapot – a homlokzati szigetelőlap ragasztójának megkötése után – kötésben be lehessen építeni. Csak ezután lehet levágni a túlnyúló szigetelőlapot. A homlokzathoz csatlakozó vízszintes felületek (ereszalja, erkélylemez, stb.) szigetelésekor a lapokat úgy kell felrakni, hogy lazán, ragasztás nélkül a homlokzati szigetelőlapokhoz illeszkedjenek, és a homlokzati lapok függőleges fugái ne essenek egybe az eresz szigetelőlapjainak fugáival.
A felrakott szigetelőlapok egyenetlenségeinek kiegyenlítése (megelőző intézkedések):
Polisztirol lapok: a keletkezett egyenetlenségeket le kell csiszolni, a csiszolási port alaposan el kell távolítani.
A lapok felülete UV hatására elsárgul, az így keletkezett lisztes (sárgás) anyagot a záró réteg felhordása előtt
teljesen el kell távolítani (elszívós csiszológéppel lecsiszolni, portalanítani).
Ásványgyapot lapok: a záró réteg felhordása előtt a felületet be kell glettelni.
Az ettől eltérő rendszereknél a gyártó előírásait be kell tartani.



Dűbelezés - hőszigetelő rendszer rögzítése

$
0
0

A dűbelek kiválasztása:
Ha a beépítési hely falszerkezetének építőanyaga nem szerepel a dűbel engedélyben feltüntetett felhasználási
kategóriákban (nincs konkrétan megnevezve), de elvben engedélyezett; illetve ha kétség merül fel a minőségét illetően, akkor a kiválasztott dűbel megfelelőségét az épületen az ETAG 014 szerint elvégzett dűbelkihúzó vizsgálattal kell igazolni. Az EPS; XPS; MW-PT; ICB és ásványi hab szigetelőlapokhoz 60 mm tányérátmérőjű, az MW-PL (lamell) lapokhoz 140 mm tányérátmérőjű dűbel szükséges.
Figyelem! A szükséges dűbel hosszának megállapítására jól bevált módszer a próbafuratok készítése az adott
falazatba. A megfelelő méretet úgy kell meghatározni, hogy a dűbel minimális rögzítési mélysége a szerkezeti anyagban biztosított legyen. Ha a homlokzaton nagyobb egyenetlenségeket kell kiegyenlíteni, akkor különböző hosszúságú dűbelek alkalmazása válhat szükségessé.
Dűbelfuratok elkészítése:
A dűbelen megadott átmérővel rendelkező fúrószárat használjanak. A fúrószárak kopó szerszámok, a hatékony
munkavégzés biztosításához idejében cseréljék őket. Csak normál betonnál, vagy tömör építőanyagoknál használjanak
ütve fúrót, vagy fúrókalapácsot. Üreges tégláknál, illetve üreges építőelemeknél ütő impulzus nélküli
furatkészítés szükséges, ehhez a rendszergyártó által javasolt fúrószárat és fúrógépet használjanak. Az MW-PT ásványgyapot lapokat álló fúrószárral üssék át. A fúrás mélységét mélységhatároló ütköző segítségével állítsák be: dűbelhossz + 10 mm.
Ha kivételes esetekben a beágyazott üvegszövet-rétegen keresztül kell dűbelezni, akkor kérje ki szaktanácsadónk véleményét.


A dűbelek mennyisége:
A megfelelő mennyiséget több tényező is befolyásolja. Ebben szerepet játszik az épület magassága és alakja, a
várható szélterhelés mértéke, valamint a szigetelőanyag és a dűbelek megengedett maximális terhelhetősége.
Alapelvként kijelenthető, hogy az épület magasságának növekedésével az egy négyzetméternyi felületbe kerülő
dűbelszám is nő. Az intenzívebb, örvénylő légmozgások miatt az épületszéleken (peremterületeken) a dűbelszámot tovább kell növelni. A peremterület szélességének meghatározása az épület külső méreteihez igazodik.
Irányadó az épület kisebbik homlokzati kontúrmérete „a” (pl. oromzat). A peremterület szélessége „R” ennek
a szélességnek az 1/8 része, de minimum 1,0 méter, maximum 2,0 méter, amely minden külső épületsarokra vonatkozik.
Az MW-PT lapok dűbelezése történhet az EPS lapoknál is bemutatott T-séma szerint, illetve a W-séma szerint, igazodva a gyártói előírásokhoz, valamint betartva a szükséges négyzetméterenkénti dűbelmennyiségekre vonatkozó rendszergazdai utasításokat. (Figyelem! A dűbel kiosztásnál figyelembe kell venni, hogy a hazánkban forgalomba lévő MW-PT lapok mérete 1000×600 mm, tehát 1 lap felülete 0,6 m2.)
A dűbelek telepítése:

A dűbeleket csak akkor szabad telepíteni, ha a rendszerragasztó megkötött! A telepítést követően a dűbeltányérok
a szigetelőlapok külső síkjáig érhetnek, de törekedni kell arra, hogy maximum 1,0–1,5 mm-nél jobban ne süllyesszük be. Amennyiben ez nem sikerül, úgy a dűbeltányérok feletti üregeit a szigetelőlappal egyenértékű tömítőanyaggal kell pótolni.(pl.: PUR hab).
Megjegyzés: ez nem vonatkozik arra az esetre, ha a dűbeltányérokat besüllyesztik a szigetelőanyagba, szigetelőanyag-pogácsa alkalmazásával. A dűbel típusától függően a feszítőelemeket vagy beütik, vagy becsavarozzák.
A telepítés után ellenőrizni kell a dűbelek megfelelő rögzülését.
A hibásan rögzült dűbeleket el kell távolítani. Mellettük legkevesebb 10 cm távolságban újat kell telepíteni. A keletkezett
lyukakat szigetelőanyaggal töltsék ki.

Homlokzati hőszigetelő rendszer hálóágyazása üvegszövettel

$
0
0

A minősített felületerősítő üvegháló, ragasztóba való beágyazással kerül beépítésre. A felületerősítő üvegháló folytonosságát átfedéses toldással történő beépítés biztosítja, minimum 10 cm átfedéssel. A külső mechanikai- és hőmérséklet-változási hatások biztonságos elviselhetősége érdekében, többleterősítéseket kell készíteni; sarkoknál, éleknél, nyílások, kávák feszültségi csomópontjaiban. Először is a megfelelően előkészített szigetelőrétegre fel kell hordani kézzel vagy géppel a rendszerragasztót, a D táblázatban megadott vastagságban.
A rendszerragasztót az egyenletes rétegvastagság elérése érdekében fogazott glettvassal, vagy fogazott H kartecsnivel kell felhordani. A frissen felhordott rendszerragasztóba gyűrődésmentesen be kell ágyazni az üvegszövet hálót fentről lefelé – függőleges sávokban – min. 10 cm átfedéssel, úgy hogy a háló a ragasztóréteg közepére, ill. annak külső harmadba kerüljön. Az elkészített felületen az üvegszövet nem látszódhat át. Az esetleges beágyazási hibákat még „nedveset a nedvesre” elv alapján a rendszerragasztóval kell kiglettelni.
Diagonális háló megerősítés:

Ajtó- és ablaknyílások sarkánál diagonális megerősítésre van szükség. A felületi megerősítés felhordása előtt a
rendszerragasztóba, úgy kell beágyazni, hogy a csík széle közvetlenül a sarkon legyen kb. 45°-ra. A megerősítő csík mérete általában 20×33 cm.

Eljárás különösen nagy mechanikai igénybevételnek kitett homlokzatrészek esetén (védekezés vandalizmus
ellen):

– a megerősítő szövetet az élvédők felrakása és a normál megerősített alapréteg felhordása előtt a megfelelő
vastagságban felhúzott rendszerragasztóba kell beágyazni.
– amennyiben szükség van dupla üvegszövet erősítésre, akkor ügyelni kell arra, hogy a két szövet-réteg átfedése
eltolva történjen. Az első réteg rendszerragasztónak a második réteg üvegszövet beágyazása előtt meg kell kötnie. A felületi megerősítés elkészítése előtt be kell tartani az eddig elkészített rendszerelemek szükséges várakozási idejét.
Élek és hajlatok kialakítása:
Felragasztott, hálós élvédők és sarokhálók alkalmazásakor (1. ábra) a betervezett szövetrész szélességében a
rendszerragasztót úgy kell felhordani, hogy arra a profilt vagy a sarokhálót be lehessen ágyazni. A felületi megerősítés csatlakozását min. 10 cm-es átfedéssel kell kivitelezni.

Üvegszövet nélküli élvédő profilok alkalmazásánál ezeket be kell ágyazni a rendszerragasztóba. A felületi megerősítést
így az éleken úgy kell átfedni és a rendszerragasztóba beágyazni, ahogy a 2. ábra mutatja. Vízorr kiképzése
(átmeneti rész a homlokzatról a csatlakozó vízszintes. felületre) vízorros élvédő profillal a 3. ábra szerint történik (függőleges metszet). Hajlatok kiképzése értelemszerűen úgy történik, mint a pozitív élek kiképzése, profilok nélkül, 10 cm átfedéssel és szintén a felületi megerősítés során végzik. Különösen nagy mechanikai igénybevételnek kitett felületeken (dupla hálózás) a megerősített rendszerragasztóra rakják fel az élvédő profilokat.



Homlokzati tagozatok, díszítő elemek

$
0
0

Homlokzati tagozatok (ornamentika):
Mint ahogy minden vakolt ill., festett homlokzat, úgy a teljes hőszigetelő rendszer is lehetővé teszi a homlokzat
megosztását, tagozódását. A megosztás, tagozatok fajtájától és a felhasznált anyagtól függ, hogy milyen sorrendben
végzik el a szükséges munkafázisokat.
Felragasztott elemek:
Előre gyártott elemek:
Ezek már meg vannak erősítve és/vagy festett ill., vakolt felülettel ellátva. Megfelelő ragasztóval
(a gyártó adatait vegyék figyelembe) a toldásoknál (stószoknál) és a megerősített alaprétegen teljes felületében ragasztva rögzítik és bevonattal látják el.
A helyszínen készített elemek:
Ezeket az elemeket megfelelő ragasztóval ragasztják fel a megerősített alaprétegre. Ha ezek nincsenek előre
kérgesítve, akkor alapréteget kell felhordani rájuk, amelybe az üvegszövetet 10 cm-es átfedéssel beágyazzák.
Bemart nútok:
A nútokat az alapvakolat felhordása előtt a szigetelőlapba kell bemélyíteni (nem azok fugáiba). A nútok mélysége
ne legyen több mint a szigetelőlap 25%-a és ne legyen mélyebb, mint 25 mm. A nútok szélessége soha ne legyen kevesebb, mint a mélysége. Célszerű a nútokat trapéz formájúra kiképezni, hogy ne álljon meg benne a csapadék. A nútok minden felületét megfelelő üvegszövettel meg kell erősíteni és a felületi megerősítéssel min. 10 cm-re átfedni, és réteget rávinni, vagy THR-es előre gyártott nútprofilt alkalmazni.

Homlokzati vakolat fedőréteg felhordása

$
0
0

Az alapozó felhordása:
A vékonyrétegű fedővakolatoknál a megerősített alapréteget a GROUND TT, illetve a GROUND SIL vakolat alapozóval
elő kell kezelni.
A fedőréteg felhordása:

Az alapréteg elegendő állásideje – teljes kiszáradása – után és megfelelő időjárási viszonyok mellett megkezdődhet
a fedőréteg felhordása. A fedővakolat túl korai, vagy nem megfelelő időjárási körülmények közbeni felhordása után fennáll a foltképződés veszélye. A kivitelezett rendszertől függően különféle fedővakolataink hordhatók fel, felületi kellősítést, alapozást és annak száradását követően. A fedőréteg kialakításának módját a termékek csomagolásán és a műszaki kézikönyvben megtalálják. A fedővakolataink nagyrészt természetes festékanyagok és szemcsék felhasználásával készülnek. Így kismértékű színárnyalat eltérések nem zárhatók ki.
Színes termékeknél ezért az egy homlokzatra kerülő anyagot egy gyártási dátumú anyagból használják. Amennyiben ez nem lehetséges, úgy a helyszíni felhasználás előtt keverjék össze. Az állványszintenként alkalmazott megfelelő kivitelezői létszám esetén elkerülhetők a látható stószok. Nedveset a nedveshez elvet követve folyamatosan dolgozzanak, ez megakadályozza annak kockázatát, hogy a vakolt felület színben és struktúrában egyenetlen legyen, ezért kerüljék a munka megszakítását egy zárt homlokzati egységen belül.
A látható vakolattoldások (stószok) elkerülése érdekében a szintek között lépcsőzetes eltolással dolgozzanak úgy, hogy a friss vakolatrészek még időben összedolgozhatóak legyenek. A fedővakolatok kötési és szilárdulási folyamatát az alkalmazási körülmények befolyásolhatják. (hőmérsékleti és páraviszonyok, alapfelületi adottságok, tájolás stb.). A diszperziós anyagok úgy kötnek meg, hogy a víz (kb. 10%), az anyagból elpárolog, és a diszperziós szemcsék összefolynak”.
Amennyiben az aljzat vizes, nedves, a levegő párás, nem süt a nap, esik az eső, vagy a felületet teljesen
körbefóliázták, stb. az anyagban lévő víz nehezen tud eltávozni, így a vakolat sem tud a szokásos időn belül megkötni. A fedőréteg kiszáradására, ezen idő alatti védelmére fokozott figyelmet kell fordítani a kivitelezőnek és a megbízójának egyaránt. Esetlegesen fellépő színfoltosodás esetén – a fedőréteg teljes kiszáradása után- célszerű, egy a rendszernek megfelelő, a KING STONE által javasolt egalizáló festék használata a javításra szoruló teljes egybefüggő felületen.
Árnyalati értékek:

A fedőréteg színárnyalatának kiválasztásakor semmiképpen se válasszunk túl sötét színeket. A THR magas hőszigetelése
révén a fedőréteg túlságosan felmelegedne, ami termikus feszültségekhez és további következményként
repedésekhez vezethet. Ezért alsó értékként egy 25%-os HBW visszaverődési értéket kell megadni.
Visszaverődés = a visszavert fény %-ban.
A világosabb felület több fényt ver vissza, így nagyobb a visszaverődési %
napfény = hő, ha sötétebb a felület több fényt, így több hőt nyel el, nagyobb felmelegedés nagyobb térfogatváltozást okoz a rendszerben.


Homlokzati hőszigetelő rendszer kivitelezése

$
0
0

FONTOS TUDNIVALÓK A KIVITELEZÉSHEZ
A munkák megkezdése előtt az épületet illetve azt a homlokzati részt, amelyen a lapok felrakását kezdik, vízszintesen
zsinórozzák be és jelöljék be a függőlegest, ezáltal a hőszigetelő rendszer vastagságának ismeretében határozzák meg a THR végleges külső síkját. (például az ablak könyöklök megfelelő kialakításának érdekében).
Minden látható felületet, ehhez tartoznak a szigetelő lapok által képzett ablakkávák, valamint a teljes hőszigetelő
rendszer alsó és felső lezárásai, amennyiben ezeket nem zárnak körül megfelelő profilok, alkalmas záró réteggel kell kiegészíteni.
A hőszigetelő réteget ezért körül kell zárni, hogy közvetlenül ne nedvesedjen át, bogarak, rágcsálók és hasonlók ne szedjék szét, vagy tűz esetén ne legyen közvetlenül kitéve a lángoknak.
C
satlakozások, lezárások és áttörések
Minden ajtó és ablak csatlakozást és a szigetelő réteget áttörő részeket (villámhárító, esőcsatorna, kapcsoló dobozok és hasonlók, valamint azok felerősítései) csapóeső biztosan kell kivitelezni. Az ajtó- és ablakcsatlakozások csapóeső biztos kivitelezését általában csak rendszerprofilok alkalmazásával lehet elérni. Az építmény minden más csatlakozását legalább előre összenyomott, magától táguló tömítő szalagokkal kell kiképezni (fugenband).
L
ábazati, felcsapódó esővel terhelt és talajjal érintkező felületek
Ha a teljes hőszigetelő rendszert az épület lábazati és/vagy a talajjal érintkező részén is fel kell hordani, akkor itt figyelembe kell venni a különleges mechanikai igénybevételeket és nedvességgel kapcsolatos hatásokat. Alapvetően a lábazati és a felcsapódó esővel és talajjal érintkező részeken a gyártóknak csak egymással összehangolt komponenseit szabad felhasználni.
Figyelem! A lábazat kiképzését és az átmenetet a lábazati szigetelésre csak a tervező határozhatja meg. Ha az
építő részéről már beépítettek rendszeridegen lapokat, és ezeket záró réteggel kell ellátni, akkor a szakma legjobb tudása szerint kell eljárni, ill., a KING STONE véleményét kell kikérni.
C
sapóeső, lábazati felületre visszacsapódó (visszaverődő) eső
Egy homlokzat lábazati területének a csapóeső által érintett területet kell tekinteni. A lábazati terület a terep, ill., a burkolat felső szélével kezdődik és min. 30 cm magas. A nagyobb nedvességterhelés, valamint nagyobb mechanikai igénybevétel alapján a többi homlokzati felülettel szemben különleges tennivalók szükségesek a lábazati részeken.
Figyelem! A csapadékvizet a homlokzattól el kell vezetni. Ez többnyire kavicságy ill., kapilláris megtörő réteg
(szivárgó). Az útburkolatot megfelelő eséssel (az épülettől kifelé lejtve) és az épülettől történő dilatációs elválasztással kell elkészíteni (rugalmas időtálló tömítés). A földdel érintkező építmény-felületek hőszigetelését lábazati szigetelésnek nevezzük.
A lábazati szigetelésre jellemző, hogy az érintett épületrészen levő szigetelés (pl. pincefal) az épület vízszigetelésén kívül helyezkedik el.


Homlokzati hőszigetelő rendszer kivitelezése 2.

$
0
0

TŰZVÉDELMI FELTÉTELEK
A mindenkor érvényes tűzvédelmi szabályok szerint.
CSOMÓPONTOK , RÉSZLETEK
A teljes hőszigetelő rendszereknek mind funkcionális, gyakorlati mind pedig esztétikai tartós és sikeres megoldásaihoz
a jelen feldolgozási irányelvek betartásával minden csomópontot szakszerűen és gondosan készítsenek el.
Így biztosítható, hogy az időjárás következtében (napfény, szél, eső és hó) fellépő igénybevétel és az használata (építésdinamika, épületfizika) nem hat kedvezőtlenül a homlokzat élettartamára.
ÁLTALÁNOS ALKALMAZÁSI FELTÉTELEK
– az építkezés szakszerű berendezése, akadálymentes munkaterület biztosítása.
– az anyagok gyártói utasítás szerinti tárolása.
– az építés ideje alatt, legyen biztosított a száradási- és szilárdulási feltétel.
– az építés alatt nem lehet +5 °C (szilikát termékeknél +7 °C) alatti és 25 °C feletti hőmérséklete az alapfelületnek,
a beépített anyagoknak, vagy a levegőnek, ettől csak konkrét gyártói előírás alapján lehet eltérni.
– az időjárási körülmények (köd, szél, eső, tűző nap, stb.) ahhoz vezethetnek, hogy a kedvező száradási és a
szilárdulási feltételek ne teljesüljenek.
– letakarással kell megvédeni minden rendszer által nem érintett épületrészt (nyílászárót, párkányokat, teraszokat,
járdást, stb.) a THR építése során lehulló anyagrészektől.
– a szigetelendő falak és az épület is legyen száraz.
– rendszer nem építhető olyan falra, ahol vízszigetelési hiányosságok miatt felszívódó nedvesség, só kivirágzás
tapasztalható, vagy a későbbiekben várható.
– a felhasználásra készen kiszerelt anyagokhoz nem adható más adalék, (kötésgyorsító, fagyásgátló, légpórusképző,
stb.) kivéve a gyártó által meghatározott keverővíz mennyisége.
– állványozásnál figyelemmel kell lenni a megfelelő hosszúságú állványcsavarra és a rögzítési helyek olyan módon
történő kialakítására, hogy a lecsorgó csapadék a rendszer mögé ne juthasson (fölfelé irányuló ferde furat) színezés előtt a rögzítési helyeken pótolni kell a hőszigetelést, biztosítani kell a hálófolytonosságot.
– minden szempontból ajánlott a homlokzati hőszigetelést, állványhálóval védett, hagyományos állványról végezni.
– teljes rendszerépítés végrehajtása alpinista módszerrel, kötélről tilos.
– függesztett állványról végzett rendszer-építésnél az állvány sajátosságát figyelembe kell venni, különösen színezés
esetében. Színezésnél nem javasolható a 30-40 cm-nél szélesebb munkafogás.
TERVEZÉSI ALAPFELTÉTELEK
– a tervezés tárja fel a létesítendő hőszigetelési megoldás környezeti és használati viszonyait (szél, nedvesség,
klimatikus sajátosságok, beépítettség, vízrajzi, növényzeti, környezetterhelési, közösségi használat) és azok elemzése alapján történjen rendszerválasztás, részlettervezés.
– a rendszer kiválasztásánál a tervező vegye figyelembe az adott rendszer minőségi tanúsítványában (ÉME, TMI)
szereplő minőségi paramétereket, ill. alkalmazási feltételeket.
– a részlettervi megoldások biztosítsák a hőszigetelő rendszer kifogástalan működésének szakmai feltételeit,
mint; felületfolytonosság, megfelelő zártság, ellenállás; mechanikai-, meteorológiai, biológiai igénybevételnek.
– a tervezés határozza meg a dűbeles rögzítés-kiegészítés szükségességét, az alkalmazandó dűbelek típusát,
méretét, kiosztási módját.
– a tervezés tartsa be az általános épületszerkezeti-, hőszigetelési-, valamint páratechnikai szakmai szabályokat
és vegye figyelembe a MÉSZ Alapkövetelményeket és Irányelveket.
A tervezett élettartam (általában 25 év) megfelelő épületüzemeltetés, rendeltetés-szerű használat és az esedékes
karbantartások elvégzésével biztosítható. Minden, a fentiektől való eltérés olyan kockázattal, következménnyel jár, ami a rendszer viselkedését, gazdaságosságát, esztétikai megjelenését, hatását és élettartamát olyan mértékben befolyásolja, ami értékcsökkenést, ill. javítási kötelezettséget von maga után.

Grafitos homlokzati polisztirol

$
0
0

Új termék került forgalomba áruházunkba:

A Hőplusz Rendszer EPS H-80 Grafithe "NEO SUN PROTECT NSP" polisztirol termék, egyik oldalán fehér festékkel bevont, grafithe adalékkal készült expandált polisztirol hőszigetelő lemez.
A Hőplusz Rendszer EPS H-80 Grafithe "NEO SUN PROTECT NSP"  lényegesen alacsonyabb hővezetési tényezővel rendelkezik, mint a fehér homlokzati hőszigetelő lemez.
A speciális festék bevonat meggátolja, hogy erős napsütésben a felület túlzottan felmelegedjen.
A táblák festetlen lapját kell ragasztóval bekenni, így a világos felület visszaveri a napsugarakat.
Egyéb tulajdonságai, technikai paraméterei és felhasználási területei,mindenben megegyeznek, a Hőplusz Rendszer EPS H-80 Grafithe homlokzati hőszigetelő lemezzel.
A termék használatával 20% nagyobb lesz a szigetelés hatásfoka, mint a hagyományos fehér polisztirol hablemeznek.

Üveggyapot KNAUF Alukasírozott TI 312

$
0
0

ECOSE Technology-val készült TI 312 többfunkciós alukasírozott anyag hő- és hangszigetelő üveggyapot tekercs.
A Knauf TI 312 U ECOSE egyik oldalán alumínium kasírozott üveggyapot tekercse többfunkciós, és a különböző építészeti megoldásokhoz illeszkedően különböző vastagságban kapható.

A Knauf TI 312 U ECOSE üveggyapot tekercset elsősorban tetőterek hő- és hangszigetelésére fejlesztették ki (födémre fektetve), illetve olyan technológiai jellegű hőszigetelésre alkalmas, ahol főszempont az anyag flexibilitása.


Speciális felhasználási területe a szaunák szigetelése, légtechnikai és egyéb gépészeti berendezések hőszigetelése.

Akusztikai szigetelésként csak kis mértékben alkalmas.
Tűzállósági osztály : A1

PADLÓFŰTÉS ALÁTÉT FÓLIA

$
0
0

Alkalmazási terület: Padlófűtéssel ellátott aljzat alá fektetve a légpárnás alu felület hőreflexiós képessége miatt hatékonyabbá teszi a padlófűtést, az átmelegedett aljzat hőjét a helyiség felé veri vissza

Toldáshoz a Tesa Duck Tape szalag ajánlott

kiszerelés: 50 m2 / tekercs Metalizált légpárnás fólia "buborékos, hőreflexiós"

Minimálisan rendelhető 1 tekercs (1,2 m x 41,67 m)= 50 m2

Kíváló minőségű kültéri homlokzati falfestékek

$
0
0

A TEXTURATO EXTERIOR PAINT kültéri falfesték, acryl bázisú, vizes hígítású, környezetbarát falfesték külső és belső igényes falfelületekre. Kiváló fedőképességű, mosható, színtartó, mérsékelten páraáteresztő, időt álló.
Rendelhető színek az IMAGINE színkártya alapján 260 féle színben, IX. színkategóriában, 5 L és 15 L kiszerelésben.
Új és régi homlokzatok dekoratív, időjárás álló bevonataként.
Ajánlás: Beton, kőporos felületekre vagy hagyományos simító vakolatokra, illetve homlokzati hőszigetelő rendszerek felújítására.

Viewing all 238 articles
Browse latest View live