A padló leterítése szőnyeggel, a bútorok hatása csökkenti a hőtároló képességet, és hozzásegíthet ahhoz, hogy hidegebb napokon ís egy-két „lakható" órát élvezzünk, hiszen ilyenkor a bejövő energia közvetlenül a levegőt „fűti", ha süt a Nap, és nem nyelődik el a masszív szerkezetben. Megjegyzendő, hogy ha a naptérnek több üvegezett fala van, elnyelőfelületet úgy ís kialakíthatunk, hogy ha az egyik oldalfal irányából érkezik a direkt sugárzás, a másik oldalfal előtt bezárjuk a belső oldali mozgatható árnyékolót.
Miután ennek hőtároló képessége alig van, az általa elnyelt energia azonnal a levegőt melegíti fel.
Amint az eddigiekből látható, a napterek előnyei számos tényezőtől függnek. Ezek között több olyan is van, amely az energiamegtakarítás, illetve a „lakhatóság" időtartama szempontjából ellentétes hatású.
Rendkívül jelentős a használók, a lakók befolyása is, akár „statikus" tekintetben (bútorozás, növényzet), akár a mindennapi használatot illetően (mozgatható árnyékolók működtetése, szellőztetés). Energetikai szempontból a várható eredmény becslése azért is nehéz, mert a viszonyítási alap - a mögöttes épület - igen sokféle lehet.
Ennek és a használati módnak a függvényében az energiamegtakarítás akár 30 %-ot is elérhet, de a legjobban tervezett, legjobb adottságú naptér lehetséges hatását is szinte semmissé teheti a helytelen használati mód.